CZ EN FR

Bookstore- produkt details

Meissner, August Gottlieb - Historisch-malerische Darstellungen aus Böhmen ... nebst XIV illuminirten Kupfertafeln nach Zeichnungen von F. C. Wolf.

Meissner, August Gottlieb - Historisch-malerische Darstellungen aus Böhmen ... nebst XIV illuminirten Kupfertafeln nach Zeichnungen von F. C. Wolf. Meissner, August Gottlieb - Historisch-malerische Darstellungen aus Böhmen ... nebst XIV illuminirten Kupfertafeln nach Zeichnungen von F. C. Wolf.

SOLD

Meissner, August Gottlieb

Historisch-malerische Darstellungen aus Böhmen ... nebst XIV illuminirten Kupfertafeln nach Zeichnungen von F. C. Wolf.

ID: 18384
Published: Praha
publisher: J. G. Calve
Year: 1798
Edition: 1.
Format:
Number volumes: 1
Pages: tit. list, IX s., (3) listy, 267 s. + 14 tabulí
Weight: 1.2 Kg
Bookbinding: polokož. z 1. pol. 20. stol.
Illustration: Na rytém tit. listě viněta s hradem Kokořín, koncová rytá viněta s hradem Jestřebí, v textu 14 ručně kolorovaných mědirytinových, v desce signovaných příloh s vedutami českých hradů a zámků, které podle kreseb F. C. Wolfa ryl a koloroval Antonín Pucherna: Karlštejn, plán Karlštejna, Krakovec, Jenštejn, Křivoklát, Kunětická Hora, Rábí, Rychmburk, Český Štenberk, Frýdlant, Červený Hrádek u Jirkova, Rychnov nad Kněžnou, Trosky a Jestřebí.
Comment: Nebehay-Wagner 399; Zíbrt I, 1745; Thieme-Becker XXXVI, 196
Moderní vazba s hnědým koženým hřbetem a nárožnicemi, na hřbetě slepotisk. dekor a zlac. věcný název, desky potažené škrobovým papírem, nová přídeští a předsádky. Listy neoříznuté, ohmatané, textové průběžně s hnědými skvrnkami a místy s roztřepenými okraji, horní okraj str. 143/144 natržený; tabule s ohmatanými spodními rohy, jinak čisté.
Price: 65000 Kč