CZ EN

Item details

Seneca, Lucius Annaneus - Seneca Moralis [Opera philosophica]

Seneca, Lucius Annaneus - Seneca Moralis [Opera philosophica] Seneca, Lucius Annaneus - Seneca Moralis [Opera philosophica] Seneca, Lucius Annaneus - Seneca Moralis [Opera philosophica]
Seneca, Lucius Annaneus - Seneca Moralis [Opera philosophica] Seneca, Lucius Annaneus - Seneca Moralis [Opera philosophica] Seneca, Lucius Annaneus - Seneca Moralis [Opera philosophica]


Seneca, Lucius Annaneus

Seneca Moralis [Opera philosophica]

ID: 22832
Place of publication: Venetiis
Publisher / Printer: Bernardin de Cremona & Simon de Luero (Bernard de Cori & Simon de Lovere)
Year: 1490
Edition:
Format:
Number of volumes: 1
Pagination: [III]-CXLVII-LXV (chybí folio I (A-1) u druhé části a poslední čistý list)
Binding: polokožená z 18. století
Comment: BMC V, 464; Hain-Copinger 14593; GW M41242; Goff S-370; Proctor 5230
Tištěno antikvou, sazba v 62 řádcích + živá záhlaví (folia m-3 až m-6 v 58 řádcích, folia n-4 a n-5 v 66 řádcích). Versálkami tištěné nadpisy jednotlivých prací a dopisů, minuskulí tištěné předlohy pro dodatečně psané iniciály. Na prvých třech nečíslovaných listech titul, rejstřík a životopis Senecův. Spisy obsahují: De quatuor virtutibus cardinalibus [Archbishop of Braga]; De remediis fortuitorum; Declamationum Senecae (autor Seneka starší); De Clementia; De Beneficiis; De Ira; De mundi gubernatione; De vita beata; De consolatione; De tranquillitate vitae; Quomodo in sapientem non cadit iniuria; De brevitate vitae; Studiis liberalibus; rejstřík Proverbia); De naturalibus; Oratoris et rhetoris sententiae divisiones colores suasoriarum (Seneka starší); Senecae ad Lucillum Epistolarum; De paupertate.
Vazba z 18. století, kartonové desky potažené mramorovaným papírem se hřbetem z hnědé teletiny a nárožnicemi, ve hřbetu 6 vazů, ve druhém poli vínově červený kožený štítek s tlačeným a zlaceným názvem a datací tisku, vazy olemované tlačenou a zlacenou tyčí z drobných ornamentů, uvnitř jednotlivých polí tlačená a zlacená květina. Vazba ohmataná a místy odřená, kůže při horním okraji hřbetu potrhaná, naražené rohy. Na tit. listu inkoustem napsaný celý název a několik dalších poznámek z 18. století, po stranách textu rkp. marginálie v latinském jazyce se vztahem k textu z 18. století, v textu místy podtrháváno. Titulní list zašpiněný, na prvých cca 30 listech ve spodní polovině listů mapy způsobené vlhkostí a drobné hnědé a nafialovělé skvrnky, text na několika místech se světlými skvrnami způsobenými vlhkem. Chybí list I (folia A-1) ve druhé části a poslední nepotištěný list.
Jedná se o rané souborné vydání filosofických spisů a dopisů staršího i mladšího Seneky, v tomto vydání je též poprvé tištěna Senekova práce "De naturalibus questionibus" (list LXXXVIII až CX prvního dílu).
Price: 80000 Kč
SOLD